Ремонт ноутбука своими руками. Быстрый и гарантийный ремонт ноутбуков. Срочный ремонт ноутбуков. Ремонт компьютеров на дому. Быстрый ремонт компьютеров своими руками. Настройка и ремонт компьютеров. Java уроки для начинающих. Лучшие java уроки. Учим язык Java с нуля. Обзор смартфонов samsung. Качественный обзор смартфонов samsung galaxy. Обзор смартфона samsung galaxy s4. Фото картинки приколы. Самые новые картинки приколы. Лучшие приколы картинки. Скачать аддоны для wow. Самые новые аддоны для wow скачать. Скачать аддоны для wow быстро и без реги. Видео уроки python. Лучшие python уроки. Учим язык python с нуля. Скачать шаблоны для Joomla. Самые новые joomla шаблоны. Бесплатные шаблоны для Joomla.

Блаженніший Митрополит Онуфрій: “Без любові до Бога не можна по-справжньому любити людей, свій народ і інші народи, нести мир, правду, добро”

mitropolit2Різдвяне інтерв’ю Його Блаженства офіційному сайту Київської Митрополії

— Ваше Блаженство, серце віруючої людини напередодні Різдва Христового відчуває особливу благодать. Здається, земля переповнюється якоїсь тихої радості. Що Ви особисто відчуваєте у ці святі дні?

— Наша зустріч з Господом відбувається, перш за все, у нашому серці. І почуття християнина у дні Різдвяних свят підтверджують зміст цієї найвеличнішої події в історії людства: Христос народжується, Спаситель світу приходить до нас. Син Божий приймає на Себе людську плоть і смиренними обставинами Свого пришестя у бідному вертепі, у яслах, у звістці про Своє Нарождення бідним пастухам зображує Свою Божественну любов, мир, радість, спасіння.

Смиренне явлення Немовляти Христа в печері для худоби вже є першою проповіддю Євангелія, яка руйнує хибні уявлення про ідеали багатства і можновладдя, про досягнення земного щастя шляхом гріха. Звершується велика благочестя тайна: Бог являється у плоті. (1 Тим. 3, 16). Небо схиляється до землі, Господь несе людству мир небесний, мир благодаті і любові, мир перемоги добра над злом, світла над темрявою, святості над гріхом. Тому кожна благочестива душа в ці дні сповнюється цієї особливої радості, про яку співали Анголи Віфлеємським пастухам: «Слава в вишніх Богу і на землі мир!»

— Ваше Блаженство, після довгого атеїстичного періоду Різдво Христове, нарешті, стало загальнодержавним святом. Проте, ця велика подія супроводжується і нівелюється у суспільстві все більше своєрідною атрибутикою: рекламою, різноманітними шоу, кулінарними витворами з позначкою «Різдво». Що можна протиставити таким явищам нашого сьогодення?

— Тільки християнській спосіб життя. Той, хто вважає себе християнином, повинен жити, як християнин, жити за законами віри. У нас зараз для цього є всі умови, і ми маємо прагнути понад усе розширювати, поглиблювати свою віру, своїм життям і своїми ділами збагатити її. Адже людина, яка не бажає перебувати у лоні Церкви, хоча вважає себе християнином, починає вишукувати для себе якісь нові форми свята. Так з’являються так звані різдвяні шоу, про які ви згадали, мода провести «веселі різдвяні канікули» десь на гірських лижних базах, вишукувати кулінарні вишукані блюда і таке інше. Спокуса нашого часу, яка добре проілюстрована в багатьох колишніх християнських державах Європи, — святкувати Різдво без Христа.

Але втішає те, що в Україні, всупереч економічним бідам і політичним негараздам, зростає храмове будівництво, все більше молодих людей прагне поєднатися з Христом у таїнствах Церкви, молоді батьки несуть дітей до храмів Божих. Щоденно у селах і містах у тисячах храмів підноситься молитва за мир у країні, про припинення кровопролиття. До цього закликає нас Господь у ці різдвяні святі дні.

— Чимало людей з повагою ставляться до християнської віри і християнських цінностей. Але при цьому залишаються, так би мовити, пасивними спостерігачами. Як подолати цей бар’єр?

— Благодать торкається людини, коли вона починає шукати істину. Пасивне спостерігання, про яке ви кажете, до Бога не приведе. Господь нагадує: «Я є Істина», і закликає: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені», адже «Я з вами по всі дні аж до кінця віку».

До того, хто шукає істину, прививається благодать Божа. А хто не шукає істини, а живе оманливими ідеалами, той буде шукати розваг і залишиться на самоті. Хоча Господь і посилає йому благодать, але він не сприймає її. Коли Господь бачить, що людина відгукується на Його заклик, то посилає йому благодать, щоб він зміг перемогти свої пристрасті, виправити пошкоджену гріхом природу своєї душі, поєднатися з Богом своїм життям, діями, любов’ю до людей, до землі, своєї Батьківщини. Адже без любові до Бога не можна по-справжньому любити людей, свій народ і інші народи, нести мир, правду, добро.

І легше всього людині знайти істину у храмі Божому. Людина не може самостійно вилікувати себе від якогось недугу. Так і поза храмом не можна налагодити відношення з Богом. Адже храм – це духовна лікарня, з багатством християнського віровчення. В храмі людина збагачує свою віру, свій розум, їй легше налагодити зв'язок зі своїм Отцем Небесним.

— Ваше Блаженство, сьогодні ангельські слова «слава у вишніх Богу і на землі мир» як ніколи актуальні для України. Які ж складові цього миру Христового?

— Святий Серафим Саровський повчав: «Стяжи дух мирний і навколо тебе спасуться тисячі». Мир Божий складається з благодаті Божої. Благодать Божа дозволяє людині мирно жити і в суспільстві з різноманітними поглядами. Благодать навчає людину і дає їй сили терпіти недоліки інших. А якщо благодаті нема, то для людини всі вороги. Навіть і домашні її, тому що нема миру Христового в душі.

Така людина думає, що причиною його негараздів є її ближні, ті, хто її оточує. От приміром, наші святі сповідники жили в сталінських таборах, куди засилали не лише політичних, а й убивць, злодіїв, грабіжників. Але вони уживались з усіма, терпіли всіх, любили всіх. І люди до них тягнулись. Хоча ніхто з них проповіддю не займався, це було неможливим у тих умовах. Але вони мали віру в душі, мир з Богом.

А коли людина має мир з Богом, то цей мир розповсюджується і на оточуючих. А якщо нема миру в суспільстві, значить нема Христа в душі суспільства. Адже народ має бути єдинодушним, шукати істинні цінності, знаходити їх для того, щоб з’єднуватися, а не роз’єднуватися. Тоді не буде того, що ми маємо сьогодні у нас важкий час випробувань. І перш за все, це стосується нас, православних християн, які покликані бути світлом для світу. Нехай Богонемовля Христос допоможе нам у цьому.

Записав Сергій Герук

За матеріалами офіційного сайту Київської Митрополії: 

http://mitropolia.kiev.ua/

 
Joomla SEO powered by JoomSEF
Київська Митрополія Української Православної Церкви
Київська Митрополія Української Православної Церкви
  • Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив підсумкове засідання Вченої ради КДАіС
    6 червня 2023 року в Київській духовній академії і семінарії відбулось засідання Вченої ради, на якому були підведені підсумки 2022/2023 навчального року. Засідання очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Участь у Вченій раді взяли: Керуючий справами УПЦ заслужений професор митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, ректор Київської духовної академії і […]
  • Вікарії Київської Митрополії звершили богослужіння в Свято-Троїцькому храмі міста Ірпінь
    5 червня 2023 року, в День Святого Духа, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарії Київської Митрополії єпископ Бишівський Кирил та єпископ Гостомельський Аркадій звершили Божественну літургію в Свято-Троїцькому храмі міста Ірпінь. На богослужіння були піднесені сугубі прохання про мир в Україні, мудрість нашої влади та мужність військовослужбовців. Наприкінці богослужіння духовенство з […]
  • Архієпископ Білогородський Сильвестр звершив літургію в храмі на честь великомученика Георгія Побідоносця
    5 червня 2023 року, в День Святого Духа, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії архієпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію в храмі на честь великомученика Георгія Побідоносця в Солом’янському районі Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Вишнівського благочиння і настоятель храму протоієрей Василій Русінка, духовенство парафії та гості у священному […]